Haber ve Duyuru Arşivi

28 - 30 Kasım 2017 tarihlerinde Ankara Swiss otelde, Sürdürülebilir Kalkınma Hedefleri ile ilgili eğitim düzenlenmiştir.

24 Kasım 2017 tarihinden Kalkınma Bakanlığı'nda Sosyal Sektörler ve Koordinasyon Genel Müdürü Sayın Emin Sadık Aydın ve Birleşmiş Milletler Türkiye Mukim Koordinatörü Irena Vojáčková-Sollorano’nun da katılımlarıyla Sürdürülebilir Kalkınma Hedeflerinin kapsamında  MAPS toplantısı gerçekleştirilmiştir. Toplantıya BM’nin Türkiye’deki ilgili kuruluşlarıyla Kalkınma Bakanlığı’nın Sürdürülebilir Kalkınma Hedeflerinden sorumlu birimi katılım sağlamıştır.

13 Kasım 2017 Almanya’nın Bonn kentinde 23. İklim Değişikliği Taraflar Konferansında Sürdürülebilir Kalkınma ile ilgili Kalkınma Bakanlığı tarafından konferans düzenlenmiştir. Kalkınma Bakanlığı Çevre ve Sürdürülebilir Kalkınma Dairesi Başkanı Dr. İzzet ARI ve Escarus A.Ş.’den Melis BİTLİS’in konuşmacı olduğu Konferansta, Sürdürülebilir Kalkınma Mevcut Durumu Analizi Projesi ile Sürdürülebilir Kalkınma Hedefleri – İklim Değişikliği ilişkisi üzerine kapsamlı analizler dinleyicilerle paylaşılmıştır.

18 Ekim Sürdürülebilir Gıda Konferansı'nda Kalkınma Bakanlığı Çevre ve Sürdürülebilir Kalkınma Daire Başkanı Dr İzzet ARI Sürdürülebilir Kalkınma Hedefleri ile ilgili sunum yapılmıştır.

Cumhurbaşkanlığımız himayesinde gerçekleştirilen "ULUSLARARASI ŞEHİR VE SİVİL TOPLUM KURULUŞLARI ZİRVESİ"'nde Kalkınma Bakanlığı Çevre ve Sürdürülebilir Kalkınma Dairesi Başkanı Dr. İzzet Arı "Türkiye'de Sürdürülebilir Kalkınma'nın Geçmişi ve Bugünü" konulu konferansta konuşma ve moderatörlük yapmıştır.

16-20 Ekim 2017 tarihlerinde BM NEC (National Evaluation Capacities Conference)  Konferansı gerçekleştirilmiştir. Konferansta ülkemizi temsilen Kalkınma Bakanlığı Çevre ve Sürdürülebilir Kalkınma Dairesi Başkanı Dr. İzzet ARI, Sürdürülebilir Kalkınma Hedeflerinin izlenmesi için ulusal değerlendirme kapasitesi üzerine değerlendirmeler yapmıştır.

10 - 11 Mayıs tarihlerinde İstabul'da düzenlenmiş olan İstanbul Su Forumu kapsamında Kalkınma Bakanlığı 11 Mayıs 2017 tarihinde Çevre ve Sürdürülebilir Kalkınma Daire Başkanı Dr. İzzet Arı'nın katılımlarıyla "Türkiye'de Sürdürülebilir Kalkınma" başlıklı panel düzenlemiştir.

10 - 12 Mayıs tarihlerinde Almanya'nın Frankfurt kentinde düzenlenen G-20 Çalışma grubu çalışmaları kapsamında Kalkınma Bakanlığı Sürdürülebilir Kalkınma konusu başta olmak üzere ilgili konulara katkı sunmuştur.

Türkiye'nin Sürdürülebilir Kalkınma konusunda mevcut durumunu ortaya koymak adına hazırlanan proje kapsamında Kamu, Özel Sektör, Akademi ve STK'lar vb. paydaşların katılımlarıyla Ankara SDG toplantısı , Kalkınma Bakanlığı'nın ev sahipliğinde 8 - 10 Mayıs tarihleri arasında Ankara'da düzenlenmiştir.

05.05.2017 tarihinde İstanbul Esenler Belediyesi ile Sürdürülebilir Kalkınma'nın yerelde uygulanması üzerine toplantı düzenlenmiştir. Ayrıca Esenler Belediyesi tarafından hazırlanmış olan "2030 Yerel Kalkınma Hedefleri Esenler Uygulamaları " raporu Bakanlığımıza sunulmuştur. Rapora buradan ulaşabilirsiniz.

Türkiye'nin Sürdürülebilir Kalkınma konusunda mevcut durumunu ortaya koymak adına hazırlanan proje kapsamında Kamu, Özel Sektör, Akademi ve STK'lar vb. paydaşların katılımlarıyla İstanbul SDG toplantısı , ESCARUS'un ev sahipliğinde 02 - 04 Mayıs tarihlerinde İstanbul'da düzenlenmiştir.

24 - 27 Nisan 2017 tarihlerinde İsviçre'nin Cenevre kentinde düzenlenen Sürdürülebilir Kalkınma Konfernası'na Türkiye'yi temsilen Kalkınma Bakanlığı Planlama Uzmanları'ndan Sayın Rıza Fikret Yıkmaz katılarak katkı sunmuştur

02 Mart 2016 tarihinde Toplumsal Cinsiyet konusunda Birleşmiş Milletler yetkilileri ve Kalkınma Bakanlığı Sürdürülebilir Kalkınma Görev Gücü arasında toplantı düzenlenmiştir.

Türkiye'nin Sürdürülebilir Kalkınma Hedefleri Mevcut Durum Analiz Projesi hakkında Kalkınma Bakanlığı görev gücü ve proje yüklenici firması ESCARUS  yetkilileri ile toplantı düzenlenmiştir.

15.02.2017 tarhinde TBMM Parlementolar Arası Birlik Başkanı Prof. Dr. Coşkun Çakır ve PAB temsilcileri ile  Kalkınma Bakanlığı bürokratları arasında Sürdürülebilir Kalkınma Hedefleri üzerine toplantı düzenlenmiştir.

Kalkınma Bakanlığı ve Kent Konseyi Birliği temsilcileri ile Sürdürülebilir Kalkınma Hedefleri'nin yerele indirgenmesi üzerine toplantı düzenlenmiştir.


×